CLK-R010-1.0
DigiKeys produktnummer
4423-CLK-R010-1.0TR-ND - Remsa och spole (TR)
4423-CLK-R010-1.0CT-ND - Remsbit (CT)
4423-CLK-R010-1.0DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CLK-R010-1.0
Beskrivning
RESISTOR
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 mOhms ±1% 3W Chipresistor Bred 1206 (metrisk 3216), 0612 Automotive AEC-Q200 Metallelement
Kategori
Egenskaper
Automotive AEC-Q200
Tillv.
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-170°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
Bred 1206 (metrisk 3216), 0612
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,060" x B 0,120" (1,52 x 3,05mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)