IMSA-13065S-2-20Y500
IMSA-13065S-2-20Y500
IMSA-13065S-2-20Y500
DigiKeys produktnummer
2248-IMSA-13065S-2-20Y500-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IMSA-13065S-2-20Y500
Beskrivning
CONN RCPT HSG 20POS 2.00MM
Detaljerad beskrivning
20 Rektangulära kontakter - höljen Uttag Svart 0,079" (2,00mm)
Kategori
Radmellanrum
0,098" (2,50mm)
Tillv.
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Tråg
Fästtyp
Låsramp
Artikelstatus
Aktiv
Färg
Svart
Kontaktdonstyp
Egenskaper
Hållare
Kontakttyp
Honuttag
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Antal positioner
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Stigning
0,079" (2,00mm)