IMSA-13065S-2-12Y501
DigiKeys produktnummer
2248-IMSA-13065S-2-12Y501-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IMSA-13065S-2-12Y501
Beskrivning
CONN RCPT HSG 12POS 2.00MM
Detaljerad beskrivning
12 Rektangulära kontakter - höljen Uttag Svart 0,079" (2,00mm)
Kategori
Radmellanrum
0,098" (2,50mm)
Tillv.
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Tråg
Fästtyp
Låsramp
Artikelstatus
Aktiv
Färg
Svart
Kontaktdonstyp
Egenskaper
Hållare
Kontakttyp
Honuttag
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Antal positioner
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Stigning
0,079" (2,00mm)