IMSA-11600S-45A-GFN4 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | IMSA-11600S-45A-GFN4 |
Beskrivning | CONN FFC VERT 45POS 0.5MM SMD |
Tillverkarens standardleveranstid | 14 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 45 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, vertikala - 1-sidiga 0,020" (0,50mm) Ytmontering |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | IMSA-11600S-45A-GFN4 Modeller |
Kategori | Höjd över kort 0,236" (6,00mm) |
Monteringstyp Ytmontering | Spänningsvärde 50V |
Kontaktdons-/kontakttyp Kontakter, vertikala - 1-sidiga | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Antal positioner 45 | Strömklassning (Ampere) 0,5A |
Stigning 0,020" (0,50mm) | Kontaktyta, tjocklek 3,94µin (1,00µm) |
Terminering Lödmetall | Höljesfärg Natural |
FFC, FCB-tjocklek 0,30mm | Basproduktens nummer |