IMSA-11600S-25B-GFN4
DigiKeys produktnummer
2248-IMSA-11600S-25B-GFN4TR-ND - Remsa och spole (TR)
2248-IMSA-11600S-25B-GFN4CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IMSA-11600S-25B-GFN4
Beskrivning
CONN FFC VERT 25POS 0.5MM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
25 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, vertikala - 1-sidiga 0,020" (0,50mm) Ytmontering
Kategori
Höjd över kort
0,236" (6,00mm)
Tillverkare
IRISO USA Inc.
Kabeländtyp
Slitsad
Serie
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Egenskaper
Mjuklodsretention
Monteringstyp
Ytmontering
Spänningsvärde
50V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, vertikala - 1-sidiga
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal positioner
25
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Stigning
0,020" (0,50mm)
Kontaktyta, tjocklek
3,94µin (1,00µm)
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Natural
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm