IMSA-11600S-10D-GFN4 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
IRISO USA Inc.
I lager: 121
Datablad
10 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, vertikala - 1-sidiga 0,020" (0,50mm) Ytmontering
FFC/FPC Auto Lock
IRISO USA, Inc - Auto I-Lock Connector Robot Manufacturing Concept
IMSA-11600S-10D-GFN4
DigiKeys produktnummer
2248-IMSA-11600S-10D-GFN4TR-ND - Remsa och spole (TR)
2248-IMSA-11600S-10D-GFN4CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IMSA-11600S-10D-GFN4
Beskrivning
CONN FFC VERT 10POS 0.5MM SMD
Detaljerad beskrivning
Kategori
Höjd över kort
0,236" (6,00mm)
Monteringstyp
Ytmontering
Spänningsvärde
50V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, vertikala - 1-sidiga
Antal positioner
10
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Stigning
0,020" (0,50mm)
Kontaktyta, tjocklek
3,94µin (1,00µm)
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Natural
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm