IMSA-11600S-08C-GFN4
DigiKeys produktnummer
2248-IMSA-11600S-08C-GFN4TR-ND - Remsa och spole (TR)
2248-IMSA-11600S-08C-GFN4CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IMSA-11600S-08C-GFN4
Beskrivning
CONN FFC FPC VERT 8POS 0.5MM SMD
Detaljerad beskrivning
8 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, vertikala - 1-sidiga 0,020" (0,50mm) Ytmontering
Kategori
Höjd över kort
0,236" (6,00mm)
Monteringstyp
Ytmontering
Spänningsvärde
50V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, vertikala - 1-sidiga
Antal positioner
8
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Stigning
0,020" (0,50mm)
Kontaktyta, tjocklek
3,94µin (1,00µm)
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Natural
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm