IMSA-11501S-50B-GFN1
DigiKeys produktnummer
2248-IMSA-11501S-50B-GFN1TR-ND - Remsa och spole (TR)
2248-IMSA-11501S-50B-GFN1CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IMSA-11501S-50B-GFN1
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 50POS 0.5MM R/A
Detaljerad beskrivning
50 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
Kategori
Höjd över kort
0,134" (3,40mm)
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Spänningsvärde
50V
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Antal positioner
50
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Stigning
0,020" (0,50mm)
Höljesfärg
Svart
Terminering
Lödmetall
Basproduktens nummer
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm