IMSA-11501S-20A-GFN1
DigiKeys produktnummer
2248-IMSA-11501S-20A-GFN1TR-ND - Remsa och spole (TR)
2248-IMSA-11501S-20A-GFN1CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IMSA-11501S-20A-GFN1
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 20POS 0.5MM R/A
Detaljerad beskrivning
20 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
Kategori
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Höjd över kort
0,134" (3,40mm)
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Spänningsvärde
50V
Antal positioner
20
Stigning
0,020" (0,50mm)
Strömklassning (Ampere)
0,5A