TLS202B1MBV33HTSA1 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | TLS202B1MBV33HTSA1 |
Beskrivning | IC REG LINEAR 3.3V 150MA SCT595 |
Tillverkarens standardleveranstid | 17 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA PG-SCT595-5-1 |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | TLS202B1MBV33HTSA1 Modeller |
Kategori | Vilström - (Iq) 75 µA |
Tillv. | Ström - drift (max) 200 µA |
Serie | PSRR 63dB (10kHz) |
Artikelstatus Aktiv | Arbetstemperatur -40°C-150°C (TJ) |
Utgångskonfiguration | Grad Automotive |
Utgångstyp | Godkännande AEC-Q100 |
Antal regulatorer 1 | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - ingång (max) 18V | Inkapsling/låda 6-SMD (5 ledningar), måsvinge |
Spänning - utspänning (min/fast) 3,3V | Leverantörens enhetsförpackning PG-SCT595-5-1 |
Spänning - spänningsfall (max) 0,57V vid 150mA | Basproduktens nummer |