TLS202B1MBV33HTSA1
DigiKeys produktnummer
448-TLS202B1MBV33HTSA1TR-ND - Remsa och spole (TR)
448-TLS202B1MBV33HTSA1CT-ND - Remsbit (CT)
448-TLS202B1MBV33HTSA1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TLS202B1MBV33HTSA1
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SCT595
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA PG-SCT595-5-1
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TLS202B1MBV33HTSA1 Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
75 µA
Tillv.
Ström - drift (max)
200 µA
Serie
PSRR
63dB (10kHz)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur, kortslutning
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-150°C (TJ)
Utgångskonfiguration
Grad
Automotive
Utgångstyp
Godkännande
AEC-Q100
Antal regulatorer
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (max)
18V
Inkapsling/låda
6-SMD (5 ledningar), måsvinge
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Leverantörens enhetsförpackning
PG-SCT595-5-1
Spänning - spänningsfall (max)
0,57V vid 150mA