TLE4971A120T5UE0001XUMA1
DigiKeys produktnummer
448-TLE4971A120T5UE0001XUMA1TR-ND - Remsa och spole (TR)
448-TLE4971A120T5UE0001XUMA1CT-ND - Remsbit (CT)
448-TLE4971A120T5UE0001XUMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TLE4971A120T5UE0001XUMA1
Beskrivning
CURRENT SENSOR 120A PG-TISON-8-6
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Strömsensorer 120A 1 kanaler Strömsensor Dubbelriktad 8-PowerTDFN
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TLE4971A120T5UE0001XUMA1 Modeller
Kategori
Linjäritet
±1,7%
Tillv.
Spänning - källa
3,1V-3,5V
Serie
Svarstid
700ns
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ström - drift (max)
25mA
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
För mätning
AC/DC
Grad
Automotive
Sensortyp
Godkännande
AEC-Q100
Ström - avkänning
Polarisering
Dubbelriktad
Antal kanaler
1
Monteringstyp
Utgång
Analog spänning
Inkapsling/låda
8-PowerTDFN
Känslighet
10mV/A
Leverantörens enhetsförpackning
PG-TISON-8-6
Frekvens
DC, 120Hz-210kHz