TLE42662GSV33HTMA2
DigiKeys produktnummer
TLE42662GSV33HTMA2TR-ND - Remsa och spole (TR)
TLE42662GSV33HTMA2CT-ND - Remsbit (CT)
TLE42662GSV33HTMA2DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TLE42662GSV33HTMA2
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V PG-SOT223-4
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 150mA PG-SOT223-4
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TLE42662GSV33HTMA2 Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
60 µA
Tillv.
Ström - drift (max)
4 mA
Serie
PSRR
68dB (100 Hz)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Styrfunktioner
Hindra
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Övertemperatur, omvänd polaritet, kortslutning
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-150°C
Utgångstyp
Grad
Automotive
Antal regulatorer
1
Godkännande
AEC-Q100
Spänning - ingång (max)
45V
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Inkapsling/låda
TO-261-4, TO-261AA
Spänning - spänningsfall (max)
1,1V vid 100mA