IR2101STRPBF
DigiKeys produktnummer
IR2101SPBFTR-ND - Remsa och spole (TR)
IR2101SPBFCT-ND - Remsbit (CT)
IR2101SPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IR2101STRPBF
Beskrivning
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 8SOIC
Tillverkarens standardleveranstid
33 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Halvbrygga gatedrivare IC Ej växelriktande 8-SOIC
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
IR2101STRPBF Modeller
Kategori
Logikspänning - VIL, VIH
0,8V, 3V
Tillverkare
Infineon Technologies
Ström - toppvärde utgång (source, sink)
210 mA, 360 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångstyp
Ej växelriktande
Artikelstatus
Aktiv
Högspänningssida - max (bootstrap)
600 V
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Stig/falltid (typ)
100ns, 50ns
Driven konfiguration
Halvbrygga
Arbetstemperatur
-40°C-150°C (TJ)
Kanaltyp
Oberoende
Monteringstyp
Ytmontering
Antal drivsteg
2
Inkapsling/låda
8-SOIC (Bredd 0,154", 3,90mm)
Gatetyp
IGBT, MOSFET (N-kanal)
Leverantörens enhetsförpackning
8-SOIC
Spänning - källa
10V-20V