V7-2B17D8-207
DigiKeys produktnummer
480-2392-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
V7-2B17D8-207
Beskrivning
SWITCH SNAP ACTION SPDT 11A 125V
Tillverkarens standardleveranstid
6 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Omkopplare SPDT Chassimontering
Kategori
Termineringstyp
Snabbkontakt - 0,187" (4,7mm)
Tillverkare
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Operativ styrka
45gf
Serie
Frigöringskraft
3,000gf
Förpackning
Bulk
Arbetsläge
0,812" (20,6mm)
Artikelstatus
Aktiv
Förutslag
0,114" (2,9mm)
Krets
SPDT
Differentiellt utslag
0,025" (0,6mm)
Brytarfunktion
På-Mom
Överutslag
0,065" (1,7mm)
Strömklassning (Ampere)
11A (AC), 500mA (DC)
Mekanisk livslängd
10,000,000 cykler
Märkspänning - AC
125 V
Elektrisk livslängd
100 000 cykler
Märkspänning - DC
125 V
Arbetstemperatur
-40°C-85°C