TBPDANN015PGUCV
DigiKeys produktnummer
TBPDANN015PGUCV-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TBPDANN015PGUCV
Beskrivning
SENSOR 15PSIG 0.08" .02625V 4DIP
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Trycksensor 15PSI (103,42kPa) Vented Gauge Hane - 0,08" (2,54mm) tub 0mV-26,25mV (5V) 4-DIP (0,453", 11,50mm), övre port
Kategori
Spänning - källa
1,5V-12V
Tillverkare
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Portstorlek
Hane - 0,08" (2,54mm) tub
Serie
Porttyp
Räfflad
Förpackning
Bulk
Egenskaper
Temperaturkompenserad
Artikelstatus
Föråldrad
Termineringstyp
PC-stift
Tillämpningar
Kortmontering
Maximalt tryck
60PSI (413,69kPa)
Trycktyp
Vented Gauge
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Arbetstryck
15PSI (103,42kPa)
Monteringstyp
Genomgående hål
Utgångstyp
Wheatstone-brygga
Inkapsling/låda
4-DIP (0,453", 11,50mm), övre port
Utgång
0mV-26,25mV (5V)
Leverantörens enhetsförpackning
4-DIP
Precision
±0,15%