TBFLPNS015PGUCV
DigiKeys produktnummer
480-6695-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TBFLPNS015PGUCV
Beskrivning
SENSOR 15PSIG .02625V 6SMD
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Trycksensor 15PSI (103,42kPa) Vented Gauge 26,25mV (5V) 6-SMD-modul
Kategori
Spänning - källa
1,5V-12V
Tillverkare
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Porttyp
Utan port
Serie
Egenskaper
Temperaturkompenserad
Förpackning
Bulk
Termineringstyp
SMD (SMT) uttag
Artikelstatus
Aktiv
Maximalt tryck
60PSI (413,69kPa)
Tillämpningar
Kortmontering
Arbetstemperatur
0°C-50°C
Trycktyp
Vented Gauge
Monteringstyp
Ytmontering
Arbetstryck
15PSI (103,42kPa)
Inkapsling/låda
6-SMD-modul
Utgångstyp
Analog spänning
Leverantörens enhetsförpackning
6-SMD
Utgång
26,25mV (5V)
Basproduktens nummer
Precision
±0,5%