NSCSANN015PAUNV
NSCSANN015PAUNV
DigiKeys produktnummer
480-3784-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NSCSANN015PAUNV
Beskrivning
SENSOR 15PSIA 0.19" .075V 4SIP
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Trycksensor 15PSI (103,42kPa) Absolut Hane - 0,19" (4,93mm) tub 0mV-75mV (5V) 4-SIP, sidoport
Kategori
Spänning - källa
1,5V-12V
Tillverkare
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Portstorlek
Hane - 0,19" (4,93mm) tub
Serie
Porttyp
Räfflad
Förpackning
Bulk
Termineringstyp
PC-stift
Artikelstatus
Aktiv
Maximalt tryck
30PSI (206,84kPa)
Tillämpningar
Kortmontering
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Trycktyp
Absolut
Monteringstyp
Genomgående hål
Arbetstryck
15PSI (103,42kPa)
Inkapsling/låda
4-SIP, sidoport
Utgångstyp
Wheatstone-brygga
Leverantörens enhetsförpackning
4-SIP
Utgång
0mV-75mV (5V)
Basproduktens nummer
Precision
±0,25%