MPRLL0025PA00001A
DigiKeys produktnummer
480-MPRLL0025PA00001ATR-ND - Remsa och spole (TR)
480-MPRLL0025PA00001ACT-ND - Remsbit (CT)
480-MPRLL0025PA00001ADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MPRLL0025PA00001A
Beskrivning
SENSOR 25PSIA 0.1" I2C
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Trycksensor 25PSI (172,37kPa) Absolut Hane - 0,1" (2,5mm) tub I2C 12-SMD, utan ledning, övre port
Kategori
Precision
±0,25%
Tillverkare
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Spänning - källa
1,8V-3,6V
Serie
Portstorlek
Hane - 0,1" (2,5mm) tub
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Porttyp
Taggfri
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Förstärkt utgång, temperaturkompenserad
Tillämpningar
Kortmontering
Termineringstyp
SMD (SMT) uttag
Trycktyp
Absolut
Maximalt tryck
60PSI (413,69kPa)
Arbetstryck
25PSI (172,37kPa)
Arbetstemperatur
-40°C-85°C