CSNV700N-454
DigiKeys produktnummer
480-CSNV700N-454-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSNV700N-454
Beskrivning
CURRENT SENSOR FLUX GATE 700A
Detaljerad beskrivning
Strömsensorer 700A 1 kanaler Flux Gate Dubbelriktad Modul, enkel genomföring
Kategori
Linjäritet
±0,1%
Tillv.
Precision
±0,5%
Serie
Spänning - källa
8V-32V
Ström - drift (max)
110mA
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
För mätning
AC/DC
Grad
Automotive
Sensortyp
Godkännande
AEC-Q100
Ström - avkänning
Polarisering
Dubbelriktad
Antal kanaler
1
Monteringstyp
Utgång
CAN-buss
Inkapsling/låda
Modul, enkel genomföring
Frekvens
DC, 5Hz-2kHz