CSNV700N-355
DigiKeys produktnummer
480-CSNV700N-355-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSNV700N-355
Beskrivning
CURRENT SENSOR FLUX GATE 700A
Detaljerad beskrivning
Strömsensorer 700A 1 kanaler Flux Gate Dubbelriktad Modul, enkel genomföring
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CSNV700N-355 Modeller
Kategori
Utgång
CAN-buss
Tillv.
Linjäritet
±0,1%
Serie
Precision
±0,5%
Förpackning
Box
Spänning - källa
7V-18V
Ström - drift (max)
180mA
Arbetstemperatur
-40°C-85°C