CSNV700N-324
DigiKeys produktnummer
480-CSNV700N-324-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSNV700N-324
Beskrivning
CURRENT SENSOR FLUX GATE 700A
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Strömsensorer ±700A 1 kanaler Flux Gate Dubbelriktad
Kategori
Frekvens
DC, 150kHz-80MHz
Tillv.
Linjäritet
±0,1%
Serie
Precision
±0,5%
Förpackning
Bulk
Spänning - källa
8V-18V
Artikelstatus
Aktiv
Ström - drift (max)
270mA
För mätning
AC/DC
Arbetstemperatur
-40°C-85°C