CSNV500N-154
DigiKeys produktnummer
480-CSNV500N-154-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSNV500N-154
Beskrivning
CURRENT SENSOR HE/CL 500A
Detaljerad beskrivning
Strömsensorer 500A 1 kanaler Halleffekt, sluten slinga Dubbelriktad Modul, enkel genomföring
EDA-/CAD-modeller
CSNV500N-154 Modeller
Linjäritet
±0,1%
Serie
Precision
±0,5%
Spänning - källa
7V-18V
Ström - drift (max)
250mA
Sensortyp
Arbetstemperatur
-40°C-85°C