CSNV500M-326
DigiKeys produktnummer
480-CSNV500M-326-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSNV500M-326
Beskrivning
CURRENT SENSOR HE/CL 500A
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Strömsensorer 500A 1 kanaler Halleffekt, sluten slinga Dubbelriktad Modul, enkel genomföring
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CSNV500M-326 Modeller
Kategori
Frekvens
DC-200kHz
Tillv.
Linjäritet
±0,1%
Serie
Precision
±0,5%
Förpackning
Box
Spänning - källa
7V-18V
Artikelstatus
Aktiv
Svarstid
200ns
För mätning
AC/DC
Ström - drift (max)
250mA
Sensortyp
Arbetstemperatur
-40°C-85°C