CSHV1500A-001
DigiKeys produktnummer
480-CSHV1500A-001-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CSHV1500A-001
Beskrivning
CURRENT SENSOR HE/OL 1500A
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Strömsensorer 1500A 1 kanaler Halleffekt, öppen slinga Dubbelriktad Modul, enkel genomföring
Kategori
Frekvens
45kHz
Tillv.
Linjäritet
±1%
Serie
Precision
±3%
Förpackning
Box
Spänning - källa
4,5V-5,5V
Artikelstatus
Aktiv
Svarstid
6µs
För mätning
AC/DC
Ström - drift (max)
16mA
Sensortyp
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Ström - avkänning
Polarisering
Dubbelriktad
Antal kanaler
1
Monteringstyp
Utgång
Ratiometrisk, spänning
Inkapsling/låda
Modul, enkel genomföring
Känslighet
1,333mV/A