ABPDRRV060MGSA3
DigiKeys produktnummer
480-ABPDRRV060MGSA3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ABPDRRV060MGSA3
Beskrivning
"ABP, 60MBAR, GAGE, DIP, DP, SPI
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Trycksensor 0,87PSI (6kPa) Gauge Hane - 0,06" (1,6mm) tub, dubbel 12b 6-DIP (0,453", 11,50mm), dubbla portar, samma sida
Kategori
Spänning - källa
3V-3,6V
Tillverkare
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Portstorlek
Hane - 0,06" (1,6mm) tub, dubbel
Serie
Porttyp
Räfflad
Förpackning
Bulk
Egenskaper
Förstärkt utgång, temperaturkompenserad
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
PC-stift
Tillämpningar
Medicinsk ventilering
Maximalt tryck
29,01PSI (200kPa)
Trycktyp
Gauge
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Arbetstryck
0,87PSI (6kPa)
Monteringstyp
Genomgående hål
Utgångstyp
SPI
Inkapsling/låda
6-DIP (0,453", 11,50mm), dubbla portar, samma sida
Utgång
12b
Leverantörens enhetsförpackning
6-DIP
Precision
±0,25%