19C015PV5K
DigiKeys produktnummer
287-1940-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
19C015PV5K
Beskrivning
SENSOR 15PSI 1/4"NPT 0.1V
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Trycksensor -15PSI (-103,42kPa) Vakuum Hane - 1/4" (6,35mm) NPT 0mV-100mV (10V) Cylinder, gängad
Kategori
Precision
±0,25%
Tillverkare
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Spänning - källa
15V
Serie
Portstorlek
Hane - 1/4" (6,35mm) NPT
Förpackning
Bulk
Porttyp
Gängad
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Temperaturkompenserad
Tillämpningar
Kortmontering
Termineringstyp
Flexkabel
Trycktyp
Vakuum
Maximalt tryck
-45PSI (-310,26kPa)
Arbetstryck
-15PSI (-103,42kPa)
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Utgångstyp
Analog spänning
Inkapsling/låda
Cylinder, gängad
Utgång
0mV-100mV (10V)