120-202EAD-Q02
DigiKeys produktnummer
480-3120-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
120-202EAD-Q02
Beskrivning
THERMISTOR NTC 2KOHM 3442K PROBE
Tillverkarens standardleveranstid
4 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
NTC-termistorer 2k Cylindrisk sond, glas
Kategori
B-värdestolerans
±2,6%
Tillverkare
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
B0/50
3442K
Serie
Arbetstemperatur
-60°C-300°C
Förpackning
Bulk
Längd - ledarlängd
1,25" (31,80mm)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Frihängande
Resistans i Ohm @ 25°C
2k
Inkapsling/låda
Cylindrisk sond, glas
Resistanstolerans
±20%