11SM77-H58
DigiKeys produktnummer
11SM77-H58-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
11SM77-H58
Beskrivning
SWITCH SNAP ACTION SPDT 1A 125V
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Omkopplare SPDT Chassimontering
Kategori
Monteringstyp
Chassimontering
Tillverkare
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Termineringstyp
Snabbkontakt - 0,058" (rund)
Serie
Operativ styrka
141gf
Förpackning
Bulk
Frigöringskraft
28gf
Artikelstatus
Aktiv
Arbetsläge
0,330" (8,4mm)
Krets
SPDT
Förutslag
0,020" (0,5mm)
Brytarfunktion
På-Mom
Differentiellt utslag
0,004" (0,1mm)
Strömklassning (Ampere)
1A (AC/DC)
Överutslag
0,005" (0,13mm)
Märkspänning - AC
125 V
Mekanisk livslängd
10,000,000 cykler
Märkspänning - DC
30 V
Arbetstemperatur
-55°C-125°C