111SM1-H58
111SM1-H58
111SM1-H58
DigiKeys produktnummer
480-6721-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
111SM1-H58
Beskrivning
SWITCH SNAP ACTION SPDT 5A 250V
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Omkopplare SPDT Chassimontering
Kategori
Monteringstyp
Chassimontering
Tillverkare
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Termineringstyp
Snabbkontakt - 0,058" (rund)
Serie
Operativ styrka
198gf
Förpackning
Bulk
Frigöringskraft
57gf
Artikelstatus
Aktiv
Arbetsläge
0,350" (8,9mm)
Krets
SPDT
Förutslag
0,218" (5,5mm)
Brytarfunktion
På-Mom
Differentiellt utslag
0,030" (0,76mm)
Strömklassning (Ampere)
5A (AC/DC)
Överutslag
0,030" (0,76mm)
Märkspänning - AC
250 V
Mekanisk livslängd
10,000,000 cykler
Märkspänning - DC
30 V
Arbetstemperatur
-55°C-125°C