ZG05HV-6P-3.3H
DigiKeys produktnummer
26-ZG05HV-6P-3.3HTR-ND - Remsa och spole (TR)
26-ZG05HV-6P-3.3HCT-ND - Remsbit (CT)
26-ZG05HV-6P-3.3HDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ZG05HV-6P-3.3H
Beskrivning
RECEPTACLE, 6POS., HIGH-VOLTAGE
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering, högervinklad 6 positioner 0,130" (3,30mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ZG05HV-6P-3.3H Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Fästtyp
Spärrlås
Serie
Isoleringshöjd
0,323" (8,20mm)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktform
Rektangulär
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Mässing
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Antal positioner
Egenskaper
Kortguide
Antal rader
1
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Strömklassning (Ampere)
1A