ZE05H-24DP-2V
DigiKeys produktnummer
26-ZE05H-24DP-2VTR-ND - Remsa och spole (TR)
26-ZE05H-24DP-2VCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ZE05H-24DP-2V
Beskrivning
CONN RCPT SMT VERT 2MM 24POS
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 24 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ZE05H-24DP-2V Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Isoleringshöjd
0,276" (7,00mm)
Serie
Kontaktform
Kvadrat
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktmaterial
Mässing
Kontakttyp
Stift
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Delning - hopkoppling
Egenskaper
Mjuklodsretention
Antal positioner
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Antal rader
2
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Svart
Stil
Strömklassning (Ampere)
2A, 5A