ZE05H-12DP-2H
DigiKeys produktnummer
26-ZE05H-12DP-2HTR-ND - Remsa och spole (TR)
26-ZE05H-12DP-2HCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ZE05H-12DP-2H
Beskrivning
CONN RECPT 12 POS
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering, högervinklad 12 positioner 0,079" (2,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ZE05H-12DP-2H Modeller
Kategori
Isoleringshöjd
0,348" (8,84mm)
Tillv.
Kontaktform
Kvadrat
Serie
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
39,4µin (1,00µm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontaktdonstyp
Kontaktmaterial
Mässing
Kontakttyp
Stift
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Delning - hopkoppling
Egenskaper
Mjuklodsretention
Antal positioner
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Antal rader
2
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Svart
Stil
Strömklassning (Ampere)
2A, 5A