TF31-32S-0.5SH(800)
TF31-32S-0.5SH(800)
TF31-32S-0.5SH(800)
DigiKeys produktnummer
26-TF31-32S-0.5SH(800)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-TF31-32S-0.5SH(800)CT-ND - Remsbit (CT)
26-TF31-32S-0.5SH(800)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TF31-32S-0.5SH(800)
Beskrivning
CONN FFC BOTTOM 32POS 0.5MM R/A
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
32 positioner FFC, FPC kontakter Kontakter, undre 0,020" (0,50mm) Ytmontering, högervinklad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TF31-32S-0.5SH(800) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Kontaktytbehandling
Guld
Serie
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Styrdonsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Noll infogningskraft (ZIF)
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Spänningsvärde
50V
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal positioner
32
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Stigning
0,020" (0,50mm)
Kontaktyta, tjocklek
1,25µin (0,03µm)
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Beige
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm
Styrdonsfärg
Svart
Höjd över kort
0,079" (2,00mm)