TF13BA-6S-0.4SH(800)
TF13BA-6S-0.4SH(800)
TF13BA-6S-0.4SH(800)
DigiKeys produktnummer
26-TF13BA-6S-0.4SH(800)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-TF13BA-6S-0.4SH(800)CT-ND - Remsbit (CT)
26-TF13BA-6S-0.4SH(800)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TF13BA-6S-0.4SH(800)
Beskrivning
CONN FPC BOTTOM 6POS 0.4MM R/A
Detaljerad beskrivning
6 positioner FPC kontakter Kontakter, undre 0,016" (0,40mm) Ytmontering, högervinklad
Kategori
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Kontaktytbehandling
Guld
Serie
Höljesmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Styrdonsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Mjuklodsretention, noll infogningskraft (ZIF)
Typ böjlig flat, flat flex
FPC
Spänningsvärde
50V
Monteringstyp
Ytmontering, högervinklad
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Kontaktdons-/kontakttyp
Kontakter, undre
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal positioner
6
Strömklassning (Ampere)
0,5A
Stigning
0,016" (0,40mm)
Kontaktyta, tjocklek
1,97µtum (0,050µm)
Terminering
Lödmetall
Höljesfärg
Svart
FFC, FCB-tjocklek
0,20mm
Styrdonsfärg
Svart
Höjd över kort
0,035" (0,88mm)