ST40X-18S-CV(80) har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Hirose Electric Co Ltd
I lager: 2 123
Datablad
18 lägen rektangulär Stickdon Kontakt Lödmetall Guld
ST40X-18S-CV(80)
DigiKeys produktnummer
H11361-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ST40X-18S-CV(80)
Beskrivning
CONN PLUG 18POS SOLDER GOLD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Fästtyp
Spaklås
Serie
Kabelterminering
Lödmetall
Förpackning
Tråg
Ledningstyp
Diskret
Artikelstatus
Föråldrad
Egenskaper
Avskärmad
Kontaktdonstyp
Stickdon
Kontaktytbehandling
Guld
Kontakttyp
Ospecifik
Kontaktyta, tjocklek
8,00µin (0,203µm)
Antal positioner
18
Färg
Svart
Stigning
0,020" (0,50mm)