RP17-13R-12SC(71)
DigiKeys produktnummer
HR1270-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RP17-13R-12SC(71)
Beskrivning
CONN RCPT HSG FMALE 12POS PNL MT
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
12 Positioner rund kontakt Uttagshölje Panelfäste
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RP17-13R-12SC(71) Modeller
Kategori
Monteringsfunktion
Fläns
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Fästtyp
Push-Pull
Serie
Riktning
Nyckel
Förpackning
Påse
Skalmaterial
Polykarbonat (PC)
Artikelstatus
Aktiv
Höljesfärg
Svart
Kontaktdonstyp
Uttagshölje
Brandklassning av material
UL94 V-0
Typ
För honuttag
Skärmning
Oskärmad
Antal positioner
12
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Skalstorlek - insats
13
Material i insats
Polykarbonat (PC)
Kontakttyp
Crimp
Kontaktform
Cirkulär
Kontaktstorlek
1,2mm (9), 1,6mm (3)
Arbetstemperatur
-10°C-60°C