RP13A-12R-13SC(71)
DigiKeys produktnummer
H124431-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RP13A-12R-13SC(71)
Beskrivning
CONN RCPT HSG FMALE 13POS PNL MT
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
13 Positioner rund kontakt Uttagshölje Panelfäste Elektrostatisk skärm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RP13A-12R-13SC(71) Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Riktning
Nyckel
Serie
Skalmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Förpackning
Påse
Höljesfärg
Svart
Artikelstatus
Aktiv
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonstyp
Uttagshölje
Egenskaper
Elektrostatisk skärm
Typ
För honuttag
Skärmning
Avskärmad
Antal positioner
13
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Skalstorlek - insats
12
Material i insats
Polybutylentereftalat (PBT)
Kontakttyp
Crimp
Kontaktform
Cirkulär
Kontaktstorlek
1,2mm (11), 1,6mm (2)
Arbetstemperatur
-10°C-60°C