PCN12E-96P-2.54DS(71)
DigiKeys produktnummer
PCN12E-96P-2.54DS(71)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PCN12E-96P-2.54DS(71)
Beskrivning
CONN DIN HDR 96POS
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
96 Positioner Din-kontakt Hållare, hanstift Guld Genomgående hål, högervinklad
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PCN12E-96P-2.54DS(71) Modeller
Kategori
Monteringstyp
Genomgående hål, högervinklad
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Terminering
Lödmetall
Serie
Egenskaper
Kortlås
Förpackning
Bulk
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
3,94µin (1,00µm)
Kontaktdonstyp
Hållare, hanstift
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal positioner
96
Strömklassning (Ampere)
2A
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stigning
0,100" (2,54mm)