PCN10EA-96P-2.54DS(72)
DigiKeys produktnummer
H124266-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PCN10EA-96P-2.54DS(72)
Beskrivning
CONN DIN HDR 96POS
Detaljerad beskrivning
96 Positioner Din-kontakt Hållare, hanstift Guld Genomgående hål, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
PCN10EA-96P-2.54DS(72) Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Monteringstyp
Genomgående hål, högervinklad
Serie
Egenskaper
Kortlås
Kontaktdonstyp
Hållare, hanstift
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal positioner
96
Strömklassning (Ampere)
2A
Stigning
0,100" (2,54mm)