PCN10C-32S-2.54DS(72)
DigiKeys produktnummer
H11170-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PCN10C-32S-2.54DS(72)
Beskrivning
CONN DIN RCPT 32POS
Detaljerad beskrivning
32 Positioner Din-kontakt Uttag (honuttag) Guld Genomgående hål, högervinklad
EDA-/CAD-modeller
PCN10C-32S-2.54DS(72) Modeller
Kategori
Stil
B
Monteringstyp
Genomgående hål, högervinklad
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal positioner
32
Strömklassning (Ampere)
2A
Stigning
0,100" (2,54mm)