PCN10A-48P-2.54DS(72) är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
HARTING
I lager: 63
Datablad
Similar
HARTING
I lager: 15
Datablad
Amphenol CS (FCI)
I lager: 0
Amphenol CS (FCI)
I lager: 0
48 Positioner Din-kontakt Hållare, hanstift Guld Genomgående hål, högervinklad
PCN10A-48P-2.54DS(72)
DigiKeys produktnummer
H124242-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PCN10A-48P-2.54DS(72)
Beskrivning
CONN DIN HDR 48POS
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
PCN10A-48P-2.54DS(72) Modeller
Kategori
Monteringstyp
Genomgående hål, högervinklad
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Kontaktdonstyp
Hållare, hanstift
Strömklassning (Ampere)
2A
Antal positioner
48
Antal inlästa positioner
48
Material - isolering
Polybutylentereftalat (PBT)
Stigning
0,100" (2,54mm)