PCN10-64S-2.54DSA(72)
PCN10-64S-2.54DSA(72)
PCN10-64S-2.54DSA(72)
DigiKeys produktnummer
H124233-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PCN10-64S-2.54DSA(72)
Beskrivning
CONN DIN RCPT 64POS
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
64 Positioner Din-kontakt Uttag (honuttag) Guld Genomgående hål
EDA-/CAD-modeller
PCN10-64S-2.54DSA(72) Modeller
Kategori
Stil
B
Monteringstyp
Genomgående hål
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Strömklassning (Ampere)
2A
Antal positioner
64
Alla
Material - isolering
Polybutylentereftalat (PBT)
Stigning
0,100" (2,54mm)