PCN10-50P-2.54DSA(72)
PCN10-50P-2.54DSA(72)
PCN10-50P-2.54DSA(72)
DigiKeys produktnummer
H11166-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PCN10-50P-2.54DSA(72)
Beskrivning
CONN DIN HDR 50POS
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
50 Positioner Din-kontakt Hållare, hanstift Guld Genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PCN10-50P-2.54DSA(72) Modeller
Kategori
Stil
B
Tillverkare
Hirose Electric Co Ltd
Monteringstyp
Genomgående hål
Serie
Terminering
Lödmetall
Förpackning
Tråg
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
8,00µin (0,203µm)
Kontaktdonstyp
Hållare, hanstift
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal positioner
50
Strömklassning (Ampere)
2A
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stigning
0,100" (2,54mm)