PCN10-48S-2.54DSA(72) är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
HARTING
I lager: 2 493
Datablad
Similar
HARTING
I lager: 0
Datablad
I lager: 603
TE Connectivity AMP Connectors
TE Connectivity AMP Connectors
Amphenol CS (FCI)
I lager: 13
Amphenol CS (FCI)
I lager: 59
I lager: 510
I lager: 266
I lager: 93
48 Positioner Din-kontakt Uttag (honuttag) Guld Genomgående hål
PCN10-48S-2.54DSA(72)
DigiKeys produktnummer
H124230-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PCN10-48S-2.54DSA(72)
Beskrivning
CONN DIN RCPT 48POS
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
PCN10-48S-2.54DSA(72) Modeller
Kategori
Stil
C/2 (1/2 C)
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Tråg
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal positioner
48
Strömklassning (Ampere)
2A
Antal inlästa positioner
48
Stigning
0,100" (2,54mm)