MDF7-16S-2.54DSA(95)
DigiKeys produktnummer
MDF7-16S-2.54DSA(95)-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MDF7-16S-2.54DSA(95)
Beskrivning
CONN RCPT 16POS SGL STR TH TIN
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
16 Positioner Kontakt, botteningång Kontakt 0,100" (2,54mm) Genomgående hål Tenn
Kategori
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tillv.
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
39,4µin (1,00µm)
Serie
Isolering, färg
Svart
Förpackning
Påse
Isoleringshöjd
0,197" (5,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktlängd - polstift
0,118" (3,00mm)
Kontaktdonstyp
Arbetstemperatur
-35°C-85°C
Kontakttyp
Honuttag
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Kort till kort
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Antal positioner
Strömklassning (Ampere)
3A
Antal inlästa positioner
Alla
Spänningsvärde
250VAC