MDF6-12DS-3.5C
DigiKeys produktnummer
H124168-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MDF6-12DS-3.5C
Beskrivning
CONN SOCKET HSG 12POS 3.50MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
12 Rektangulära kontakter - höljen Uttag White 0,138" (3,50mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MDF6-12DS-3.5C Modeller
Kategori
Radmellanrum
0,197" (5,00mm)
Tillv.
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Påse
Fästtyp
Spärrhake
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Färg
White
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA), nylon
Kontakttyp
Honuttag
Arbetstemperatur
-30°C-85°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,138" (3,50mm)