LF10WBP-4S(31)
DigiKeys produktnummer
H126618-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LF10WBP-4S(31)
Beskrivning
CONN PLUG FMALE 4P GOLD SLDR CUP
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4 Positioner rund kontakt Stickdon (honuttag) Lödkopp
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LF10WBP-4S(31) Modeller
Kategori
Färg
Brun, silver
Tillv.
Ingångsskydd
IP67/IP68 - dammtät, vattentät
Serie
Brandklassning av material
UL94 V-0
Förpackning
Tråg
Egenskaper
Bakstycke, kabelklämma, kopplingsmutter, dragavlastning
Artikelstatus
Aktiv
Skärmning
Kontaktdonstyp
Strömklassning (Ampere)
10A
Antal positioner
4
Spänningsvärde
125VAC/DC
Skalstorlek - insats
10
Kabelöppning
0,287" (7,30mm)
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Arbetstemperatur
-25°C-85°C