KW30-10S-1V(800)
DigiKeys produktnummer
26-KW30-10S-1V(800)TR-ND - Remsa och spole (TR)
26-KW30-10S-1V(800)CT-ND - Remsbit (CT)
26-KW30-10S-1V(800)DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KW30-10S-1V(800)
Beskrivning
CONN HDR 1.0MM SMD 10POS VERT
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 10 positioner 0,039" (1,00mm)
Kategori
Isoleringshöjd
0,224" (5,69mm)
Tillv.
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Serie
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
8,00µin (0,203µm)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kontaktytbehandling - polstift
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Vätskekristallpolymer (LCP)
Kontakttyp
Stift
Egenskaper
Plocka och placera, mjuklodsretention
Delning - hopkoppling
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Antal positioner
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal rader
1
Isolering, färg
Svart
Antal inlästa positioner
Alla
Strömklassning (Ampere)
Varierar efter trådgrovlek
Stil
Spänningsvärde
100VAC/DC
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Sammankopplade stackhöjder
17,5mm