IT-P-2P-35H
DigiKeys produktnummer
IT-P-2P-35H-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IT-P-2P-35H
Beskrivning
CONN HEADER 2POS 12MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Stapling 2 positioner 0,472" (12,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
IT-P-2P-35H Modeller
Kategori
Fästtyp
Låsramp
Tillv.
Isoleringshöjd
0,787" (19,99mm)
Serie
Kontaktform
Cirkulär
Förpackning
Bulk
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Silver
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
200,0µin (5,08µm)
Kontaktdonstyp
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Kontakttyp
Stift
Isoleringsmaterial
Polybutylentereftalat (PBT)
Delning - hopkoppling
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Antal positioner
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal rader
1
Isolering, färg
Svart
Antal inlästa positioner
Alla
Strömklassning (Ampere)
60A per kontakt
Stil
Spänningsvärde
300V
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Sammankopplade stackhöjder
35mm